«Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімі Аршалы кентінің Жұмабек Тәшенов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ
КГУ «Общеобразовательная школа имени Жумабека Ташенова поселка Аршалы отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

  

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы.

30.01.2018

Ахметов Бегалы Ерболұлы №3 Аршалы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

 

 Күні:

Сынып: 1 «Ә»

Қатысқандар саны: 18

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын. Сөйлемдегі сөздердің байланысы.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

1.8 Берілген тақырыпқа 

әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес

дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Бауырсақ

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

2 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 минут

 

 

 

 

 

Шаттық шеңбері.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан

арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

     Өткенге шолу

- Балалар, өткен сабақтарда біз не жайында әңгімеледік?

     Ой қозғау:

 (Ұ)Ойын  «Сөз маржан»

-Балалар,  бүгінгі сабағымызда да өзіміздің бір ұлттық

тағамды басқа қырынан танып-білеміз. Сондықтан сендерге  ойын  ойнауды  ұсынамын.

Сендерге  қима  әріптер  берілген, сендер  топта 

бірігіп  отырып,  әріптерден  сөз  құрастырыңдар.

-Қандай  сөздер шықты?

( Мектеп, нан, асхана, тоқаш, ит)

1-топ: МЕКТЕП

2-топ: НАН, ИТ

3-топ : АСХАНА

4-топ : ТОҚАШ

-Қалай ойлайсыңдар  бүгін  сабақта 

не  істейміз, нені  үйреніп-білеміз? Қандай  мақсаттарға  қол жеткізуіміз  керек?

/оқушылардың  жауаптарын тыңдау/

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

 

слайдтар

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 минут

 

 

 

 

 

4 минут

 

 

 

 

 

 

4 минут

1-жаттығу. Мәтінді тыңдау.

Сұрақ-жауап:

-Бала не істеді?

-Ол итке не берді?

-Ит неге қалып қойды?

 

Сергіту  сәті:  «Көңілді күн»

 

Дәптермен жұмыс

2-жаттығу

Көркем жаз.  Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен

көрсет.

Бала мектептен келе жатты.

Ол итті көрді. Бала итке нан тастады.

 

 

 

3-жаттығу

Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қойып, олардың байланысын сұрақ қою арқылы тап.

Аспазшы тоқаш пісіреді.

... ...? –Аспазшы пісіреді.

... ...? – Тоқашты пісіреді.

 

 

4-жаттығу

№2 жұмыс дәптеріндегі

тапсырманы орында.

Таныстырылым, оқулықпен

жұмыс

 

Коллаж жасау әдісі арқылы

Топты геометриялық пішіндер арқылы бағалау

 

 

 

 

 

№2 жұмыс дәптерімен жұмыс

Тақтамен жұмыс

Бармақ белгісі арқылы бағалау

Сергіту сәті

1 минут

«Кел, билейік»

Сергіту сәтіне арналған

жинақ

Аяқталуы

14 минут

 

Қызықты тапсырма

8 минут

Топтық жұмыс.

5-жаттығу

Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен анықтау.

   

№2 жұмыс дәптерімен жұмыс

 

Оқулық, дәптерлер.

 

Смайликтер арқылы бағалау

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия  «Қол белгісі»

 

   мен түсініп отырмын жәнетүсіндіре аламын

  мен әлі түсінбей отырмын

мен түсінгенімесенімді емеспін

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

-         

Мәтінді сурет, сызба белгілер қолдана отырып жалғастыра алу білігінбағалау;

-  Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу, тасымал жасайалу білігін бағалау;

-   Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжап, сәйкестендіру жасай алубілігін бағалау;

-  Сызбалардың көмегімен сөйлем құрау білігін бағалау;

-  Ой ұшқырлығын, иллюстрация бойынша болжау білігін бағалау.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай

алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер,ана тілі,математика сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

 

 

Просмотров: 1381


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст